Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Paulownia tomentosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Paulownia tomentosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 23>
Korisnik
Poruka
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 19:09
Nikola, ako je paulovnijaa u tegli, rezanje nema smisla.
Drži je u tegli do proljeća.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 19:46
E, da se pohvalim da sam odrezala svoju paulowniju.Komsija sa motorkom do dna orezo.Vidjecemo sta ce se desiti iduce godine.
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 21:51
ali svejedno ce joj otpasti lišće?
jer je počeklo žutjeti...
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 21:57
To je normalno, ide u fazu mirovanja.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 21:59
Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

E, da se pohvalim da sam odrezala svoju paulowniju.Komsija sa motorkom do dna orezo.Vidjecemo sta ce se desiti iduce godine.


Sljedeće godine ćeš imati brigu s paulovnijama - bebicama.
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 21:59
a da li ju treba i dalje zalijevati?
ima neki poseban tretman?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2011 u 22:25
Smanji zalijevanje na minimum, kada se tlo osuši lagano zalij i to je sve.
Na vrh
jjadra View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 60
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jjadra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Studeni 2011 u 09:22
A gdje bi se u zagrebu ili sisku mogla na proljeće uputiti sa lopaticom, mislim na neku javnu površinu i slično, prije nego ih pokose? 
Na vrh
elzear View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2010
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elzear Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 17:00
Ja danas odrezo paulovniju u razini s zemljom.Ako na proljeće ništa ne iznikne ti ćeš je Božikovino nositi na duši....
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 20:19
Elzear, stavi na "batrljak" slame a na slamu malo stajskog gnoja i grickaj nokte do proljeća.
Ako ne potjera, dobiš flanac paulovnije od nas!
Na vrh
elzear View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2010
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elzear Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 11:08
Dobro, bumo vidili na proljeće.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2011 u 14:26

Sve vas lijepo pozdravljam, nova sam na forumu.

Zainteresirana sam za paulowniu, ako netko slučajno ima sadnicu viška, molila bih da se javi. Hvala unaprijed!!!!!!!!
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 23:30
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

Originalno poslano od člana Fatka Fatka napisao:

Moja je zasadjena u vrtu, visak sam odstranila tako da sam ostavila najispravniju granu da raste.Ali, ove godine mi se vrh osusio tako da nije  velika porasla, ima grane sa strane(krosnje).Da rezem, steta posto je deblo stablo, sta da radim.Da li ce u proljece oziviti vrh?


Fatka, reži!
Vrh neće oživjeti više nikada a grane će rasti poput slova "Y". Trebala si zaštititi vrh od proljetnih mrazeva!




Dali je moguće reznicama dobiti nove biljke? ili je to moguće samo sa korijenom?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 23:54
S korjenom ide najbrže i uspješnost je povelika.
Dali je moguće reznciama - razmisli, zašto nitko to ne radi?! Možda tebi uspije.   
Na vrh
tanja j View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2011
Lokacija: GOSPIĆ-ZADAR
Status: Offline
Bodovi: 159
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tanja j Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 00:01
Originalno poslano od člana Božikovine Božikovine napisao:

S korjenom ide najbrže i uspješnost je povelika.
Dali je moguće reznciama - razmisli, zašto nitko to ne radi?! Možda tebi uspije.   [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />


Nisam htjela pametovati već mi se učinilo da sam negdje to čitala, sad sam čitala od početka o paulowniji pa ne nađoh ee sad jel to bilo na nekom drugom forumu ne znam.
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 00:20
Pogledaj malo na bugraskim stranicama (www.paulownia.bg). Oni su odmakli daleko s uzgojem paulovnija.

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 00:26
ljiljus,
stavi na temu ponudu, potražnju.
Tamo će ti se već netko javiti tko ima paulowniu. Wink
Ja ću pokušati pronać mlade biljčice (ako ih netko ne pokosi) na početku proljeća, pa ti javim.

Pozdrav    Thumbs%20Up

Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 01:04
Hvala ti puno Silvy, nadam se da me nećeš zaboraviti do proljeća smile169
Na vrh
nikola25 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nikola25 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 17:40
Božikovine, da li je sad prekasno da se biljka odreže?
Stavio sam ju u šumu prije mjesec dana i sad vidim da se primila ali joj je otpalo lišće.
Visoka je oko 10-15 cm pa pitam dal da je sad režem ili ostavim tako?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 19:15
Nikola, reži je pošto nemaš što izgubiti.
Posadio si je prekasno i biljčica je još uvijek zeljasta pa će se smrznuti tako i tako.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.