Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Narucivanje cvijeca/sjemena iz inozemstva

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 14:50
Slavonka, sretno sijanje....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 17:33
Puno ti hvala Milice a možeš  li mi reči kada da sadim,trajnice sam mislila odmah a jednogodišnje u proljeće?<3
Rajna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2012 u 23:31
Slavonka, ne znam koje biljke si naručila ali mislim da ti na vrećici piše kada treba sijati. Možda je još jako vrućina, pričekaj još malo da osvježi a jednogodišnje na proljeće... Ako možeš stavi sliku vrećica  koje si naručila....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2012 u 14:50
Važi staviču,samo sad nemam vremena.
Rajna
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 08:29
Dobila sam emailom dobar katalog sjemena. Ima puno sjemenja trajnica a sjemenki ima malo ( ugl. po 5-10 ), taman za vrtlare amatere pa je i cijena povoljna ( 5-10 kn većinom ).
Kakva je klijavost ne znam, tek sam naručila.
Ako ima zainteresiranih poslat ću vam katalog na email ili mi neka netko objasni kako da postavim link na wordov dokument ovdje.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2012 u 08:57
Horti pogledaj ovdje kako staviti link ako negdje zapne pitaj...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 21:25
Milice kako to ide kad se plača pay palom,ja sam htjela u banci ali oni za 36E traže od 200 do 300 kn za transakciju,a to mi je puno.
Rajna
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 21:42
Slavonka, na to ti ne bih mogla odgovoriti jer  to za mene plati moj sin. Znam da ne bude veliki iznos za tu  transakciju, Mislim nešto malo više od  1 E. Nisam baš upoznata ali mislim da svatko tko ima račun u banci može napraviti pay pal i tako plaćati. Ako imaš račun u banci pitaj pa će ti objasniti kako to ide, tj . kako se napravi kartica za plaćanje pay palom.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 21:58

Usluga PayPal je besplatna za one koju plaćaju, dok proviziju plaća onaj koji robu prodaje.

Da bi se koristila usluga PayPal treba se na toj stranici registrirat i točno utipkat podatke s jedne od kreditnih kartica koju posjedujete. PayPal servis s te kartice odmah skida minimalan iznos od nekoliko Eura, koje uredno vraća na isti taj račun kad korisnik potvrdi kodom.
Plačati bankovne usluge za tako male iznose je preskupo.
Slavonko, ako trebaš uslugu, javi mi se u pp
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 22:38
Bebolina, hvala ti i od mene što si dala savjet....smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 12:49
Bebolina puno ti hvala,a koliko traje registracija na PayPalu?
Rajna
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 12:51
Ovo sa bankama je katastrofa,oni nisu normalni...Cry
Rajna
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 13:11
ne treba vam kreditna kartica za paypal, mozete placati i preko deviznog racuna u pbz-u, s njim dobijete visu electron koja se moze najnormalnije registrirati na paypalu kao i svaka druga kartica. onda stavite na racun para kolko hocete i trosite kao na normalnoj debitnoj kartici. ne daju sve banke to, zato provjerite ako hocete negdje drugdje (raiffeisen sigurno ne da recimo, za druge ne znam).
velika gorica
Na vrh
Slavonka1 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Slavonka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 14:24
Hvala,mislila sam da otvorim na žiro računu,Visa od Slavonske banke,tu najmanje koristim,samo neznam dali mogu pošto je žiro račun?
Rajna
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2012 u 14:39

Zaobiđi karticu koja je vezana za žiro račun, svaku bi isplatu preko nje morala knjižiti u poslovnim knjigama. Otvori devizni račun u nekoj od poslovnih banaka i dobit ćeš viza karticu s kojom se možeš registrirat na PayPal servisu. Naravno, treba ti neki minimalni polog u nekoj od valuta. Kasnije kad budeš trebala plaćati s te kartice, moraš na njoj imati sredstava koja su potrebna za transakcije koju plaćaš.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 13:49
Bez brige, kupujem preko neta vec oko deset godina, znam dobro kako to ide. Ebay inace ne volim previse, bolji su mi specijalizirani ducani, ali za ove ukrasne stvari mi nije previse bitno. Uz sve to samo jednom mi se dogodilo da sjeme stvarno nije bilo kao ocekivano, ali i te biljke su u drugoj generaciju dale neke zanimljive kombinacije.
S obzirom da ne mislim raditi nove hibride brugica, ne patim da budu registrirane i ovakve onakve, previse njima brige treba da bih mogla imati vise od recimo desetak varijanti, sa max dvije biljke od svake. Stvarno su divne ali i zahtjevne a nemam toliko vremena.
Jos nisam ni pocela njih ozbiljno istrazivati, to cu sad preko zime, kada prokopas dovoljno uvijek mozes stupiti u kontakt sa nekim uzgajivacima koji ce prodati sjeme ili cak reznice bez aukcija i kojecega.
velika gorica
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 16:08
Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Bez brige, kupujem preko neta vec oko deset godina, znam dobro kako to ide. Ebay inace ne volim previse, bolji su mi specijalizirani ducani, ali za ove ukrasne stvari mi nije previse bitno. Uz sve to samo jednom mi se dogodilo da sjeme stvarno nije bilo kao ocekivano, ali i te biljke su u drugoj generaciju dale neke zanimljive kombinacije.
S obzirom da ne mislim raditi nove hibride brugica, ne patim da budu registrirane i ovakve onakve, previse njima brige treba da bih mogla imati vise od recimo desetak varijanti, sa max dvije biljke od svake. Stvarno su divne ali i zahtjevne a nemam toliko vremena.
Jos nisam ni pocela njih ozbiljno istrazivati, to cu sad preko zime, kada prokopas dovoljno uvijek mozes stupiti u kontakt sa nekim uzgajivacima koji ce prodati sjeme ili cak reznice bez aukcija i kojecega.

Voljela bih da si u pravu, ali nažalost nisi. Uzgajivači ti sugurno neće prodati sjeme, reznice možda da, ali neće biti puno jeftinije od biljke. E sad je pitanje isplati li ti se kupiti reznicu i rizikovati da ti ne uspije ili kupiti biljku, a razlika u cijeni je jako mala.
Svi uzgajivači "drže" visoke cijene i tako štite svoj izvor prihoda. Jako dugo traje da se dobije jedna nova kvalitetna sorta i bio bi apsurd da ih oni daju jeftino.
Ja govorim o njemačkom tržištu, možda je negdje drugdje ipak drugačije.
Na njemačkom ebay-u u ponudi imaju samo roze obične i sanguinee. Ja sam sijala brugmansie, sjeme sam kupila od jednog čovjeka koji uzgaja brug. iz hladne grupe. To mu je hobi. Ipak mi je poslao neoznačeno sjeme i dok biljke ne procvjetaju ja neću znati čak ni iz koje grupe su, a pogotovo koje su sorte.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Wolfsbane View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 11 Ožujak 2012
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 708
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Wolfsbane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 19:08
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Originalno poslano od člana Wolfsbane Wolfsbane napisao:

Bez brige, kupujem preko neta vec oko deset godina, znam dobro kako to ide. Ebay inace ne volim previse, bolji su mi specijalizirani ducani, ali za ove ukrasne stvari mi nije previse bitno. Uz sve to samo jednom mi se dogodilo da sjeme stvarno nije bilo kao ocekivano, ali i te biljke su u drugoj generaciju dale neke zanimljive kombinacije.
S obzirom da ne mislim raditi nove hibride brugica, ne patim da budu registrirane i ovakve onakve, previse njima brige treba da bih mogla imati vise od recimo desetak varijanti, sa max dvije biljke od svake. Stvarno su divne ali i zahtjevne a nemam toliko vremena.
Jos nisam ni pocela njih ozbiljno istrazivati, to cu sad preko zime, kada prokopas dovoljno uvijek mozes stupiti u kontakt sa nekim uzgajivacima koji ce prodati sjeme ili cak reznice bez aukcija i kojecega.

Voljela bih da si u pravu, ali nažalost nisi. Uzgajivači ti sugurno neće prodati sjeme, reznice možda da, ali neće biti puno jeftinije od biljke. E sad je pitanje isplati li ti se kupiti reznicu i rizikovati da ti ne uspije ili kupiti biljku, a razlika u cijeni je jako mala.
Svi uzgajivači "drže" visoke cijene i tako štite svoj izvor prihoda. Jako dugo traje da se dobije jedna nova kvalitetna sorta i bio bi apsurd da ih oni daju jeftino.
Ja govorim o njemačkom tržištu, možda je negdje drugdje ipak drugačije.
Na njemačkom ebay-u u ponudi imaju samo roze obične i sanguinee. Ja sam sijala brugmansie, sjeme sam kupila od jednog čovjeka koji uzgaja brug. iz hladne grupe. To mu je hobi. Ipak mi je poslao neoznačeno sjeme i dok biljke ne procvjetaju ja neću znati čak ni iz koje grupe su, a pogotovo koje su sorte.


Pazi, ja nigdje nisam napisala jeftino, niti to ne ocekujem od uzgajivaca. One od prije sam rekla da su skupe, jer uracunavam odma zahebanciju da se te biljke dopreme ovdje, a to je veca stavka od same biljke, na to generalno ne pristajem jer mi ide na zivce. Poslovala sam na ovaj nacin vec prije, primjenit cu istu metodu sad. Jbg ne zivimo svi u svabiji pa da imamo izbor, moramo se i trikovima sluziti, gdje ima volje ima i nacina!
velika gorica
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 19:31
U redu, možda sam ja donijela pogrešan zaključak. Uzgajivači prodaju na ebay-u s fiksnim cijenama, znači nema aukcije. Zato i moj pogrešan zaključak.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 19:32
Bebolina,baš mi je žao tvojih biljaka...Znam kako je jer i ja sam imala sličnih iskustava.Oni koji ne vole biljke ne mogu da razumiju nas koji volimo.Njima je ovo besposlica,pa tako ni ja ne volim moljakati za usluge svakoga.Srećom,nismo svi isti pa se uvijek neko nađe ko' me obraduje nečim što nema kod nas..
Što se tiče transporta preko grane,meni iz Beča stigne busom pošiljka a da to niko i ne pogleda.I sama sam dovukla preko granice, i to preko dvije ,pun gepek biljakaLOLMak je donosila svoje brugmansije i sjeme kad je dolazila u posjet Sarajevu.Iz Zagreba stigne pošiljka od moje drage prijateljiceSmileZnači moguće je samo treba voljeSmile
Wolfsbane,ja sam ti samo iznijela svoje iskustvo ,ništa više.Nisam rekla da ti ne znaš ,samo sam rekla ono što sam ja iskusila.I kod bakkera sam naručivala razna sjemena i većinom je sve bilo čista fula.Drago mi je da ti imaš bolja iskustva sa sjemenom koje naručiš preko net-a,nego ja...
Ja sam sijala bijelu brugmansiju i crvenu sanguinee.Bijela mi još nije cvjetala nikada,a crvena je propala dok je još bila beba..Confused
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.