Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tinktura -  pravljenje i upotreba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tinktura - pravljenje i upotreba

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:12
Biljka je Helonias luteum ili Chamaelirium luteum to bi bilo na našem lažni jednorog. Ali je ima samo u Americi.To je baš za mene.

Znam da ćeš mi sada reći da ima i kod nas biljaka ali ja sam već probala večinu njih i nemaju baš nekog učinka. Recimo stolisnik kod mene ne šljaka uopće, kadulja u kombinaciji sa drugim biljkama  da ali ne baš kako treba i ne mogu je uzimati dugo. Uzimala sam je 10 mj i sada sam na pauzi i tako da ne fitiljim dalje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:18
S time da ja još koristim druge biljke uz nju. To sam si sama složila recepturu i sada stvari idu na bolje. Dobivam "zenske probleme" redovito u dan.A to je za mene veliki pomak jer sam imala brigu sa time po cak i 90 i vise dana bez nje.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:22
... jesi probala konopljiku??? vitex agnus castus?kod nas je ima uz samo more a ja ti imam sjeme pa ti ga mogu dati da si ju zasadiš...

...pričekaj malo da nađem baze sa kemijskim sastavom ove tvoje biljke, malo mi je preopširna indikacija za koju se navodi tako da mora biti pomalo triki..opasna ze nake disbalanse u organizmu...
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:34
Bez vitexa ništa on mi je melem njega uzimam 1600 mg dnevno od Solaray ali napravtit ću i tinkturu od njega. Samo da kupim bobice prvo.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:41
http://www.naturaldatabase.com/(S(uzdru445kqpoqz450eg3hb45))/nd/Search.aspx?cs=NEWORDER&s=ND&pt=100&id=193&ds=


ovo mi se čini zanimljivo ali ne mogu upasti u bazu jer se treba registrirati... a to ću dr put...

...za sada sam saznala samo da IMA interakcije sa drugim biljem ( ali još ne znam kojim)  a i sa ginkom...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:43
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Bez vitexa ništa on mi je melem njega uzimam 1600 mg dnevno od Solaray ali napravtit ću i tinkturu od njega. Samo da kupim bobice prvo.



...dosta mešaš koka..... :(( ... ako ti nni nakon vitexa nije ustaljeno treba raditi na bubrezima, jetri i žuči da se i gin dovede u red....
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:54
Jedina nus pojava koju imam od toga sta uzmam je redovita M i O i nista drugo.Moj problem nije tako mlad ja to vučem iz maldosti zbog nekih briga ali trebalo mi je 4 god da dodjem do toga da imam redovitu M bez ikakvih lijekova. Po mom doktoru ja bi već bila pokojna koliko lijekova mi je davao.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 23:18
... ne mogu ništa poštenog naći...u mojoj luiteraturi ga nemam a na stranim starnicama nisam još niti jenu pošteno otvorila...a komp mi se (poslovično blokira svako toliko) ...ono što sam našla je da ima interakcija sa hranom i drugim biljem ali ne znam kojim, da služi između ostalog zaizazivanje povraćanja i čišćenja od glista a to znači da je otrovan u nekoj mjeri i da ga organizam nagonski izbacuje van.... vbešto se ( ne baš vjerodostojno) spominje upitni smijer na  utjecaj ...kardiovaskularnog sistema..... al sve je to rekla kazala.......
...predpostavljam da si to o valjda dovoljno istražila? ...vidjela sam da se spominje i na stranicama herbateke ali one ti definitivno nisu vjerodostojne ( onaj dio na forumu..svašta nešto svako piše... :))
ali nisam čitala jer se već dugo ne mogu ulogirati......

...nemam pojma kakav ti je život i šta si sve prošla niti kakvo ti je zdravlje... ali ono što definitivno mogu preporučiti je ne koristiti kupovne tablete ( makar bile "biljne") nego to nadoknađivati hranom.... uzimati ulje lana ( noćurak ili borač bi bili idealni ali i lan je čudo od ulja), u hrani uzmitati puuuno sjemenkica, u sve ubaciti po šaku sezama. suncokreta, helje i piskavice...i ostalo ...i maneštre, i peciva, i pečena jaja... što god...a kako se slastice tek mogu od toga napraviti :)))) mljac!!! :))
.... fizička vježba, zdrava hrana, omega 3 kis ( lan), što više sjedenja i valjanja po travi, što više izlaganja suncu ( u zdrave sate) .... kombinacija stanja kostiju, jetre i žuči tu radi prema gin situaciji....
...i nabaviti si neku žensku životinju koja će se često ..raditi pomladke.... psa, macu :) kažu da žene usklađuju mensis kada žive zajedno... to je nešto na bazi kemije koju mi ne osjetimo.... ali isto tako i između čovjeka i recimo psa... neki ciklusi se polagano vrte :))

...bobice ne možeš kupiti, mislim da to nigdje u Hr nema za kupiti.... ja ti mogu poslati šačicu pa ih zasadi, imam viška ... :)
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 23:41
http://www.tigrus.hr/hrv/?id=linkovi pa ideš na AMERICAN BOTANICAL COUNCIL  pa  se ragistriraš i skineš...
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 09:08
Pročitala sam dosta stranica o toj biljci i uglavnom to za povraćanje i vrtoglavicu je u pitanju kada ga se uzima u velikim količinama što meni ne pada napamet.Još se ta biljka koristi i za gliste.
Što se tiče biljaka u kapsulama ja bi rađe da ima neki drugi oblik za kupiti ali šta kada nema. Vitex se samo tako prodaje, nažalost. Meni je to paradoks da ta biljka raste kod nas na svakom koraku a nema za kupiti njenih bobica u biljnoj apoteci.I znaju da je dobra za ženske probleme i sve ali ništa. Smiješno i žalosno.
Uzimam i ulje noćurka ali u prvom dijelu ciklusa. Jedem jako puno plave ribe, povrća i izbjegavam što je najviše moguće slatko (kao bombone,rafinirani šećer uglavnom ono što je umjetno napravljeno i grickalice), meso isto jedem nisam izbirljiva prema hrani i maneštrice se puno kuhaju kod nas sa puno povrća. Sada kada je zatoplilo provodim dosta na suncu na terasi (ne baš direktno izložena nego pod suncobranom više). Vježbam jogu 2 puta tjedno.I jedem kruh koji sami pečemo sa cijelim sjemenkama. Ne kupujemo kruh uopće nego ga sami radimo tako da nema aditiva ni onih gluposti šta idu unutra ( s time sam dobro upoznata jer je moj tata imao pekaru pa sam imala prilike vidjeti kakve se sve stvari stavljaju u kruh da bi bio onako lijepo napuhan i imao okus).
Moje zdravlje je sada sasvim u redu, baš sam bila na pregledu nedavno i običnom i gin. Da opišem ukratko o mojem zdravlju prije ; pretjerano bavljenje sportom, anorexia sa bulimijom,gubitak M, dvije teže operacije i jedna lakša na unutarnjim organima,stresa jako puno, nalazi jetre i bubrega su bili katastrofa. Onda oporavak dobila sam na težini u razdoblju od 6 godine sada imam 67 kg na 170 cm, nema više sporta uopće samo joga i to sama doma  kada mi se da, jedem sve od reda,nalazi poslije operacija su se radili redovito 2-3 puta godišnje i kada su potvrdili da je sve u redu i da nema više opasnosti od ponavljanja sada kontroliram jedanput godišnje i sve je u redu,konačno dobivam M redovito ( a nisam je imala redovito oko 10 god.), koštana srž je u redu i krvni nalazi te nalazi urina su u redu te gin. je isto sve u redu (hormoni, brisevi,utz i dr).I nema stresa više uopće.

Uh ja bi drage volje jednog psa ali nije vrijeme još za to.
Hvala ti za bobice od vitexa na ponudi ali ne mogu ništa saditi :(, kuća nije naša unajmili smo je.

Koliko dugo ti kompjuter šteka? Kakvu zaštitu imaš na njemu? Najvjerovatnije bi ga trebalo skenirati sa programima koje traže viruse i ostalo da se vidi ako ima koji jer oni znaju kompjuter jako zezati.

Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 09:19
Što se tiče baš  za tu biljku kod nas je nećeš naći u knjigama jer je to biljka koja raste samo u SDA-u i Kanadi područje uz rijeku Mississippi pa ide prema sjeveru.Ja sam za nju saznala slučajno tražeći nešto treće po internetu i tako sam onda prekopala oko 100 stranica u potrazi za info o njoj. Ona se koristila još kod domoroca indijanaca i od njih je to preuzeto u današnjoj herbalistici.Koristi se za ženske probleme (hormonalni disbalans, stimulator jajnika, tonizira maternicu....kažu da je dobra i protiv pobačaj ali ali... i koristi se i za gliste. U velikim količinama izaziva vrtoglavicu i povraćanje.

http://www.naturalmedicinesofnc.org/False%20Unicorn/Unicorn-hp.pdf
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 10:49
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Pročitala sam dosta stranica o toj biljci i uglavnom to za povraćanje i vrtoglavicu je u pitanju kada ga se uzima u velikim količinama što meni ne pada napamet.Još se ta biljka koristi i za gliste.
Što se tiče biljaka u kapsulama ja bi rađe da ima neki drugi oblik za kupiti ali šta kada nema. Vitex se samo tako prodaje, nažalost. Meni je to paradoks da ta biljka raste kod nas na svakom koraku a nema za kupiti njenih bobica u biljnoj apoteci.I znaju da je dobra za ženske probleme i sve ali ništa. Smiješno i žalosno.
Uzimam i ulje noćurka ali u prvom dijelu ciklusa. Jedem jako puno plave ribe, povrća i izbjegavam što je najviše moguće slatko (kao bombone,rafinirani šećer uglavnom ono što je umjetno napravljeno i grickalice), meso isto jedem nisam izbirljiva prema hrani i maneštrice se puno kuhaju kod nas sa puno povrća. Sada kada je zatoplilo provodim dosta na suncu na terasi (ne baš direktno izložena nego pod suncobranom više). Vježbam jogu 2 puta tjedno.I jedem kruh koji sami pečemo sa cijelim sjemenkama. Ne kupujemo kruh uopće nego ga sami radimo tako da nema aditiva ni onih gluposti šta idu unutra ( s time sam dobro upoznata jer je moj tata imao pekaru pa sam imala prilike vidjeti kakve se sve stvari stavljaju u kruh da bi bio onako lijepo napuhan i imao okus).
Moje zdravlje je sada sasvim u redu, baš sam bila na pregledu nedavno i običnom i gin. Da opišem ukratko o mojem zdravlju prije ; pretjerano bavljenje sportom, anorexia sa bulimijom,gubitak M, dvije teže operacije i jedna lakša na unutarnjim organima,stresa jako puno, nalazi jetre i bubrega su bili katastrofa. Onda oporavak dobila sam na težini u razdoblju od 6 godine sada imam 67 kg na 170 cm, nema više sporta uopće samo joga i to sama doma  kada mi se da, jedem sve od reda,nalazi poslije operacija su se radili redovito 2-3 puta godišnje i kada su potvrdili da je sve u redu i da nema više opasnosti od ponavljanja sada kontroliram jedanput godišnje i sve je u redu,konačno dobivam M redovito ( a nisam je imala redovito oko 10 god.), koštana srž je u redu i krvni nalazi te nalazi urina su u redu te gin. je isto sve u redu (hormoni, brisevi,utz i dr).I nema stresa više uopće.

Uh ja bi drage volje jednog psa ali nije vrijeme još za to.
Hvala ti za bobice od vitexa na ponudi ali ne mogu ništa saditi :(, kuća nije naša unajmili smo je.

Koliko dugo ti kompjuter šteka? Kakvu zaštitu imaš na njemu? Najvjerovatnije bi ga trebalo skenirati sa programima koje traže viruse i ostalo da se vidi ako ima koji jer oni znaju kompjuter jako zezati.




...ja je ne bi pila...ako su to moguće nuspojave koje su znane, ako IMA inretakciju sa drgim biljem i hranom!!!!! , ako se svagdje na nekim "službenijim" stranicama navodi da nije dovoljno istražena i da nisu rađena klinička istr.- za nju.... nego ide samo po narodnoj predaji, ja je ne bi pila....
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 10:54
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Što se tiče baš  za tu biljku kod nas je nećeš naći u knjigama jer je to biljka koja raste samo u SDA-u i Kanadi područje uz rijeku Mississippi pa ide prema sjeveru.Ja sam za nju saznala slučajno tražeći nešto treće po internetu i tako sam onda prekopala oko 100 stranica u potrazi za info o njoj. Ona se koristila još kod domoroca indijanaca i od njih je to preuzeto u današnjoj herbalistici.Koristi se za ženske probleme (hormonalni disbalans, stimulator jajnika, tonizira maternicu....kažu da je dobra i protiv pobačaj ali ali... i koristi se i za gliste. U velikim količinama izaziva vrtoglavicu i povraćanje.

http://www.naturalmedicinesofnc.org/False%20Unicorn/Unicorn-hp.pdf



....mam ja i neke stranjske knjige :)))))))))))) nije da se samo našega držim, ali svejedno držim da je neše najbolje...... Bog, Svemir, Priroda ili što god je stvorio na SVAKOM komadiću zemlje sve potrebno za ozdravljenje čovjeka na tom području.. samo to treba znati nać...... svaki komadić zemlje ima sve potrebne kem. sastaine... ali u drugim biljkama i sa drugim nazivom.....
...a ponekad je i ista biljka :))

..he he .... sad sam se sjetila nečeg smješnog..... inače maslačak je vrlo cijenjena ljekovita biljka i u Kini.... kinezi ju naravno profurali kao takvu, kad je!! :)) a ekipa kupovala posebne cjenjene ljekovite čak čudotvorne čajeve od kineskog bilja koje regeneriraju organizam, detoksiniraju tijelo, pomlađuju i šta sve ne..... a kupovali maslača :;)) hehe
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 11:04
Originalno poslano od člana Lady of leisure Lady of leisure napisao:

Pročitala sam dosta stranica o toj biljci i uglavnom to za povraćanje i vrtoglavicu je u pitanju kada ga se uzima u velikim količinama što meni ne pada napamet.Još se ta biljka koristi i za gliste.
Što se tiče biljaka u kapsulama ja bi rađe da ima neki drugi oblik za kupiti ali šta kada nema. Vitex se samo tako prodaje, nažalost. Meni je to paradoks da ta biljka raste kod nas na svakom koraku a nema za kupiti njenih bobica u biljnoj apoteci.I znaju da je dobra za ženske probleme i sve ali ništa. Smiješno i žalosno.
Uzimam i ulje noćurka ali u prvom dijelu ciklusa. Jedem jako puno plave ribe, povrća i izbjegavam što je najviše moguće slatko (kao bombone,rafinirani šećer uglavnom ono što je umjetno napravljeno i grickalice), meso isto jedem nisam izbirljiva prema hrani i maneštrice se puno kuhaju kod nas sa puno povrća. Sada kada je zatoplilo provodim dosta na suncu na terasi (ne baš direktno izložena nego pod suncobranom više). Vježbam jogu 2 puta tjedno.I jedem kruh koji sami pečemo sa cijelim sjemenkama. Ne kupujemo kruh uopće nego ga sami radimo tako da nema aditiva ni onih gluposti šta idu unutra ( s time sam dobro upoznata jer je moj tata imao pekaru pa sam imala prilike vidjeti kakve se sve stvari stavljaju u kruh da bi bio onako lijepo napuhan i imao okus).
Moje zdravlje je sada sasvim u redu, baš sam bila na pregledu nedavno i običnom i gin. Da opišem ukratko o mojem zdravlju prije ; pretjerano bavljenje sportom, anorexia sa bulimijom,gubitak M, dvije teže operacije i jedna lakša na unutarnjim organima,stresa jako puno, nalazi jetre i bubrega su bili katastrofa. Onda oporavak dobila sam na težini u razdoblju od 6 godine sada imam 67 kg na 170 cm, nema više sporta uopće samo joga i to sama doma  kada mi se da, jedem sve od reda,nalazi poslije operacija su se radili redovito 2-3 puta godišnje i kada su potvrdili da je sve u redu i da nema više opasnosti od ponavljanja sada kontroliram jedanput godišnje i sve je u redu,konačno dobivam M redovito ( a nisam je imala redovito oko 10 god.), koštana srž je u redu i krvni nalazi te nalazi urina su u redu te gin. je isto sve u redu (hormoni, brisevi,utz i dr).I nema stresa više uopće.

Uh ja bi drage volje jednog psa ali nije vrijeme još za to.
Hvala ti za bobice od vitexa na ponudi ali ne mogu ništa saditi :(, kuća nije naša unajmili smo je.

Koliko dugo ti kompjuter šteka? Kakvu zaštitu imaš na njemu? Najvjerovatnije bi ga trebalo skenirati sa programima koje traže viruse i ostalo da se vidi ako ima koji jer oni znaju kompjuter jako zezati.




....ja ti nudim sjeme konopljike za saditi besplatno a možeš ju uzgajati u pitaru.... a ti vidi.... jako je dekorativni grm, ima cvijet sličan jorgovanu.....

...ps. da, komp sam nešto zeznula... slabi mi je entivrusni
Na vrh
Lady of leisure View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lady of leisure Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 13:00
Lijepa  je konopljika većinom sam je vidjela na slikama kao stablo.Ima prelijepe cvijetove.
Na vrh
elfica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 01 Lipanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje elfica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 08:41
Draga griva, znam da sam nova ovdje, ali imam jednu molbu. Ja koristim tinkturu konopljike i odlična mi je, međutim teško ju nabavljam, nije uvijek dostupna, pa štedim, pa svašta. Došla sam na ideju da tinkturu sama napravim pa sam malo surfala i došla do ovog foruma.  Budući da nudiš sjeme, ja se toplo preporučam i bila bih ti vrlo zahvalna.
 
Ako nema problema, molila bi te i za neke korisne informacije. Da li je mogu posaditi prvo u teglu? Kad da ju posadim i gdje joj najbolje paše. Ako još uvijek imaš sjemena, mogu li ti se javiti na PP? Ja ti pošaljem za poštarinu i sve....Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2009 u 19:27
...imaš pp :)
Na vrh
rosalinda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosalinda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2010 u 20:44

moli vas ,nova sam na forumu,ako mi netko može reći jel se može popraviti tinktura koja je napravljena u krivom omjeru..naime,napravila tinkturu od suhe preslice u omjeru 1:1,odnosno rakije na 1 cm iznad usitnjene biljke...Osjetila da je prejaka i onda pročitala na ovom forumu da se sa suhim biljem koristi veći omjer..Je li to sad za smeće ili što ću s tim?Lijepo bih vas molila ako netko zna,da mi pomogne...Hvala

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2010 u 23:46
Originalno poslano od člana rosalinda rosalinda napisao:

moli vas ,nova sam na forumu,ako mi netko može reći jel se može popraviti tinktura koja je napravljena u krivom omjeru..naime,napravila tinkturu od suhe preslice u omjeru 1:1,odnosno rakije na 1 cm iznad usitnjene biljke...Osjetila da je prejaka i onda pročitala na ovom forumu da se sa suhim biljem koristi veći omjer..Je li to sad za smeće ili što ću s tim?Lijepo bih vas molila ako netko zna,da mi pomogne...Hvala



Uzmi teglu iste veličine i napuni je istom količinom suhe biljke kojom si napunila onu prije, sada tu suhu travu izvaži.... recimo da je cca 150 g ... omjer kod suhe biljke treba biti 1:4 dakle na 150 g treba 4x150 g alkohola. Sada isto napravi sa mjerenjem težine alkohola ali odbij cca 20% na volumen suhe trave i odbij od konačne gramaže alkohola koji trebaš ukupno imati. Sve naravno zajedno prebacvi u veću teglu ( gdje će biti mokra preslica od prije+alkohol od prije + novi alkohol).

No ono što mene brine je ako si tako napravila sa izradom tinkture... mrvicu brzopleto ali nije neki problem... jesi li sigurna da zapravo znaš kako i zašto koristiti tinkturu koju radiš jer bilje je i otrov i ljek - zavisno o dozi i stanju organizma koji prima tu kemikaliju koju unosiš u njega.
Na vrh
rosalinda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 08 Veljača 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosalinda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2010 u 13:37
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Originalno poslano od člana rosalinda rosalinda napisao:

moli vas ,nova sam na forumu,ako mi netko može reći jel se može popraviti tinktura koja je napravljena u krivom omjeru..naime,napravila tinkturu od suhe preslice u omjeru 1:1,odnosno rakije na 1 cm iznad usitnjene biljke...Osjetila da je prejaka i onda pročitala na ovom forumu da se sa suhim biljem koristi veći omjer..Je li to sad za smeće ili što ću s tim?Lijepo bih vas molila ako netko zna,da mi pomogne...Hvala



Uzmi teglu iste veličine i napuni je istom količinom suhe biljke kojom si napunila onu prije, sada tu suhu travu izvaži.... recimo da je cca 150 g ... omjer kod suhe biljke treba biti 1:4 dakle na 150 g treba 4x150 g alkohola. Sada isto napravi sa mjerenjem težine alkohola ali odbij cca 20% na volumen suhe trave i odbij od konačne gramaže alkohola koji trebaš ukupno imati. Sve naravno zajedno prebacvi u veću teglu ( gdje će biti mokra preslica od prije+alkohol od prije + novi alkohol).

No ono što mene brine je ako si tako napravila sa izradom tinkture... mrvicu brzopleto ali nije neki problem... jesi li sigurna da zapravo znaš kako i zašto koristiti tinkturu koju radiš jer bilje je i otrov i ljek - zavisno o dozi i stanju organizma koji prima tu kemikaliju koju unosiš u njega.
Hvala na odgovoru!!Služila sam se recepturom iz knjige Božja biljna ljekarna,koja ne spominje razliku između suhih i svježih cvjetova,niti omjere.Kao što sam ranije napisala,osjetila sam da je prejaka,što po mirisu,što po okusu,unatoč tome što sam čajnu žličicu razrijedila u čaši vode.Što se primjene tiče,imam iz tri izvora-čiji sadržaj je gotovo isti..omjere razumijem,zanimalo me da li se može prorijediti prejaka tinktura,ali odustala sam od nje,prolila pa idemo ponovno...Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.